Ogrzewanie gazowe i olejowe

Technologia kondensacji wykorzystuje energię cieplnę powstająca podczas spalania oleju opałowego lub gazu, lecz również ciepło, które przy wykorzystaniu tradycyjnej techniki grzewczej pozostaje normalnie niespożytkowane.

Kotły kondensacyjne natomiast pobierają prawie całą energię cieplną ze spalin i przetwarzają ją na ciepło grzewcze.

Seria MCR3 evoSeria MCR3 PLUSSeria Innovens MCASeria Modulens AGCSeria NeOvo CondensSeria Modulens O AFCSeria Neovo EcoNoxSeria BaxiZena MS MI PLUSSeria GT i CASeria ElidensSeria GTU CKaluXinaRayaNebulaAlubongasMultideaViessmann
MCR3 evo to seria gazowych wiszących kotłów kondensacyjnych De Dietrich. W zależności od modelu występują jako kotły jednofunkcyjny lub dwufunkcyjne z palnikiem modulującym.  Dostarczane są w pakietach z podgrzewaczem warstwowym c.w.u. lub podgrzewaczem wykonanym ze stali nierdzewnej. Główne cechy kotłów MCR3 evo to:

 • Sprawdzony wymiennik monoblokowy ze stopu aluminiowo-krzemowego z unikalną 8-letnią gwarancją, wyjątkowo odporny na osadzanie się kamienia kotłowego
 • Nowa konsola sterownicza z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym i czterema przyciskami funkcyjnymi. Menu kotła oraz menu serwisowe dostępne z poziomu regulacyjnego kotła z pominięciem specjalistycznych narzędzi serwisowych
 • Brak złączki z termo-manometrem (prezentacja ciśnienia i temperatury kotła nawyś wietlaczu LCD
 • Nowa płyta podłączeń ze złączem uniwersalnym RU-BUS służącym do połączenia zdalnego sterowania Smart TC z pominięciem bramki GTW16, regulatora iSense oraz termostatu on/off
 • Nowa płyta główna uzupełniona o złącze do sterowania opcjonalnie dostarczanym modułem automatycznego napełniania instalacji wodą kotłową.
 • Powiększone portfolio o wersję kotła jednofunkcyjnego MCR3 evo 15T
 • Zmodernizowana wersja kotła 35kW, uzupełniona o zabudowę zaworu 3-drogowego wewnątrz kotła – MCR3 evo 35T

MCR3 to seria gazowych wiszących kotłów kondensacyjnych De Dietrich. W zależności od modelu występują jako kotły jednofunkcyjny lub dwufunkcyjne z palnikiem modulującym.  Dostarczane są w pakietach z podgrzewaczem warstwowym c.w.u. lub podgrzewaczem wykonanym ze stali nierdzewnej. Kotły MCR3 przystosowane są do pracy ze wszystkimi rodzajami gazów ziemnych. Po  dokonaniu regulacji przystosowany jest również do pracy z gazem płynnym. MCR3 spełnia wymagania dyrektywy ErP i posiada najwyższą klasę energetyczną A zarówno dla centralnego ogrzewania jak i ciepłej wody użytkowej.

Katalog De Dietrich Technika Domowa

Innovens MCA to seria naściennych kotłów kondensacyjnych przeznaczonych do centralnego ogrzewania i produkcji ciepłej wody użytkowej. Kotły przeznaczone są do pracy z gazem ziemnym. Innovens MCA występuje również w pakiecie z emaliowanym podgrzewaczem c.w.u. , który umieszczany jest z lewej lub prawej strony kotła, bądź pod nimi. Podgrzewacz dzięki systemowi Titan Active chroniony jest przed korozją. Innovens MCA to seria kotłów premium o wysokim poziomie wyposażenia.

Katalog De Dietrich Technika Domowa

kotły de dietrich

Modulens AGC to stojące gazowe kotły kondensacyjne przystosowane do tworzenia systemów multi-energetycznych. Ustawione są do pracy z gazem ziemnym, jednak po zmianie regulacji możliwa jest praca z gazem płynnym. Modulens AGC występuje w zależności od modelu z :

 • ładowanym warstwowo podgrzewaczem ustawionym pod kotłem
 • wężownicowym podgrzewaczem c.w.u. ustawionym obok kotła lub pod nim
 • solarnym podgrzewaczem warstwowo-wężownicowym ustawionym pod lub obok kotła
Katalog De Dietrich Technika Domowa

kocioł gazowy

Seria olejowych stojących kotłów kondensacyjnych występujących z zintegrowanym olejowym palnikiem wentylatorowym lub nadmuchowym i podgrzewaczem c.w.u. Kotły posiadają kompaktową konstrukcję i klasę efektywności energetycznej A dla centralnego ogrzewania i B dla ciepłej wody użytkowej.

Katalog De Dietrich Technika Domowa

kocioł olejowy de dietrich

Seria kotłów Modulens O AFC to kondensacyjne kotły o kompaktowej konstrukcji, które posiadają zintegrowany modulujący palnik olejowy. Przeznaczone są do centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Dostarczane są w pakiecie z podgrzewaczem warstwowym 100HL lub klasycznym 160 SL, który może być ustawiany jest pod kotłem, bądź obok niego.

Katalog De Dietrich Technika Domowa

kocioł olejowy kondensacyjny

Neovo EcoNox marki De Dietrich to kompaktowe olejowe kotły stojące, które występują z zintegrowanym olejowym palnikiem nadmuchowym lub wentylatorowym i podgrzewaczem ciepłej wody użytkowej. Korpus kotła wykonany jest z eutektycznego żeliwa z trzyciągowym przepływem spalin gwarantujący cichą pracę kotła. Neovo EcoNox posiada zintegrowany pod pokrywą kotła nowy kompaktowy palnik olejowy gwarantujący niską emisje zanieczyszczeń NOx i CO.

Katalog De Dietrich Technika Domowa

Seria kotłów De Dietrich Baxi DuoTec Compact to jedno lub dwu funkcyjne naścienne gazowe kotły kondensacyjne fabrycznie wyregulowane. Posiadają system kontroli jakości spalania i system samoadaptacji gazowej GAC. Kocioł posiada nowatorską i lekką konstrukcję. Modulacja wynosi 1:7. Możliwość zamówienia kotła w pakiecie z emaliowanym lub z wysoko wydajnym warstwowym podgrzewaczem ciepłej wody użytkowej, który umieszczany jest pod kotłem.

Sprawdź szczegółowe informacje o olejowych i gazowych kotłach De Dietrich.

Katalog De Dietrich Technika Domowa

kocioł de dietrich baxi

 Dobrze znana seria kotłów Zena ponownie powraca do oferty De Dietrich w wersji naściennego gazowego kotła Zena MS MI PLUS z otwartą komorą spalania. Ten niskotemperaturowy kocioł gazowy przeznaczony jest do ogrzewania i wytwarzania mikro-akumulowanej ciepłej wody użytkowej oraz podłączenia do komina w systemie B11. Kocioł Zena MS MI PLUS spełnia wymogi dyrektywy ErP i posiada klasę efektywności energetycznej C dla c.o. oraz B dla c.w.u.

Dane Techniczne Zena MS MI PLUS

Seria GT to gazowe wiszące kotły kondensacyjne z techniki inwestycyjnej przeznaczone do wyposażenia w nadmuchowy palnik olejowy, bądź gazowy. Korpus kotła GT wykonany jest z żeliwa eutektycznego. Posiada on czterociągowy przepływ spalin i zamknięta komorę spalania o dużej objętości i niskim oporze od strony gazowej. Model CA natomiast posiada trójciągowy przepływ spalin oraz wzmocnioną izolację.  Tworzy stalowy monoblok.

Katalog De Dietrich Technika Domowa

technika inwestycyjna kocioł

Stojący gazowy kocioł kondensacyjny Elidens  posiada szeroki zakres modulacji od 18 do 100%. Korpus kotła wykonany jest ze stopu aluminiowo-krzemowego. Przeznaczony jest do pracy z gazem ziemnem, jednak istnieje możliwość przezbrojenia go na propan. Kotły Elidens posiadają najwyższą klasę efektywności energetycznej A gwarantując w ten sposób niską emisję zanieczyszczeń. Przeznaczony jest do obiektów inwestycyjnych/komercyjnych.

Katalog De Dietrich Technika Komercyjna

gazowy kocioł kondnesacyjny

Kotły GTU C to olejowe kotły kondensacyjne z zintegrowanym olejowym palnikiem nadmuchowym. Osiąga roczną sprawność eksploatacyjną nawet do 104%. Korpus kotła wykonany jest żeliwa eutektycznego oraz posiada komorę spalania z 3-ciągowym przepływem spalin.

Poznaj szczegółowe dane techniczne kotłów z techniki inwestycyjnej.

Katalog De Dietrich Technika Komercyjna

kocioł olejowy kondensacyjny

Kalu to wiszące gazowe kotły kondensacyjne marki włoskiego producenta Bongioanni przeznaczone do ogrzewania domu i lokali mieszkalnych. Kotły Kalu wykorzystywane są do produkcji ciepłej wody użytkowej jak i centralnego ogrzewania z możliwością tworzenia kaskady oraz montażu ich wewnątrz jaki zewnątrz budynku. Kalu posiada szeroki zakres modulacji 1:10 dzięki czemu urządzenie to dostosowuje się do potrzeb użytkownika i pozwala zminimalizować koszty. W kotłach Kalu zostały zamontowane wymienniki ciepła wykonane z aluminium, która chronią kocioł przed korozją.

Dane Techniczne Kalu

kocioł gazowy Kalu

Kotły Xina to dwufunkcyjne, wiszące kotły gazowe kondensacyjne Bongioanni. Charakteryzują się wyjątkowo kompaktowymi rozmiarami- zaledwie 400x700x253. Xina posiada najwyższą klasę efektywności energetycznej A dla c.o. i c.w.u.  W zależności od modelu wymiennik ciepła złożony jest z 12 lub 14 płyt.

Dane Techniczne Xina

Kolejny kocioł z serii wiszących gazowych kotłów kondensacyjnych marki Bongioanni. Korpus kotła Raya wykonany jest z ekologicznego tworzywa sztucznego, który podlega recyklingowi. Kotły Raya posiadają modulującą pompę obiegową klasy A z wbudowanym odpowietrznikiem. W porównaniu do większości kotłów kondensacyjnych o tej samej mocy, wymiennik ciepła w modelu 32kW, wykonany został ze stali nierdzewnej i wyposażony w dodatkowy zwój (5+1). Dzięki temu kocioł Raya osiąga większą wydajność termiczną.

Dane Techniczne Raya

kocioł gazowy bongioanni

Nebula marki Bongioanni to naścienny gazowy kocioł kondensacyjny klasy Premium przeznaczony do ogrzewania lokali mieszkalnych i domów. Posiada szeroki zakres modulacji 1:9. Kotły Nebula zostały przystosowane do pracy z kolektorami słonecznymi oraz posiadają funkcję Zerocal w wyposażeniu standardowym, która oblicza moc potrzebną do wytworzenia ciepłej wody użytkowej.

Dane Techniczne Nebula

kocioł bongioanni

Stojący kocioł gazowy kondensacyjny Alubongas o możliwości ustawienia do pracy w kaskadzie z dwóch lub więcej jednostek. Modułowa budowa kotła ułatwia instalację Alubongas w kaskadę dzięki przewodu typu BUS. Charakteryzuje się wysoką wydajnością i wysokim zakresem modulacji.

Dane Techniczne Alubongas 1 Dane Techniczne Alubongas 2

kotły bongioanni

Multidea to gazowy naścienny kocioł kondensacyjny przeznaczony do ogrzewania budynków mieszkalnych i obiektów handlowych, publicznych i gospodarczych. Istnieje możliwość podłączenia w kaskadę do 6 kotłów Multidea. Kotły Mulitidea posiadają palniki ze wstępnym zmieszaniem, który zmniejsza emisję zanieczyszczeń, poprawia sprawność i obniża poziom hałasu podczas jego pracy. Wymiennik ciepła wykonany jest ze stali nierdzewnej.

Dane Techniczne Multidea

kotły multidea

Viesmann posiada szeroką gamę kotłów gazowych jak i olejowych kotłów grzewczych przeznaczonych do domów jednorodzinnych, piętrowych domów wielorodzinnych, obiektów modernizowanych jak i obiektów gospodarczych. Seria gazowych kotłów kondensacyjnych:

 • Vitodens,
 • Vitocrossal

Seria kotłów olejowych:

 • Vitoladens
 • Vitorondens
 • Vitoradial
 • Vitoplex
 • Vitorond

W celu uzyskania szczegółowej oferty marki Viessmann skontaktuj się z Biurem Sprzedaży. 

Viessmann Ogrzewanie Gazem Viessmann Ogrzewanie Olejem