Podgrzewacze ciepłej wody użytkowej

Podgrzewacze c.w.u. przeznaczone są do podgrzewania i przechowywania ciepłej wody użytkowej na potrzeby mieszkań, domków zarówno jedno jak i wielorodzinnych oraz innych obiektów użytkowych. Nasza oferta zawiera serie podgrzewaczy najwyższej jakości jaka dostępna jest na rynku grzewczym. Dystrybuujemy urządzenia takich producentów jak De Dietrich, Bongioanni czy Viessmann.

Podgrzewacze c.w.u. De Dietrich

De Dietrich oferuje trzy typy niezależnych podgrzewaczy ciepłej wody użytkowej z techniki domowej i komercyjnej zgodnych z dyrektywą ErP:

Baxi Premier PlusBPBSeria SRSeria SWSeria FWPS/FWPC/FWP/FWS/PSE
Baxi Premier Plus to podgrzewacz, którego korpus wykonany jest wysokogatunkowej stali nierdzewnej Duplex. Zaprojektowany w celu zminimalizowania jego ciężaru.

Dane Techniczne BPP

podgrzewacz c.w.u. BPP De Dietrich

Natomiast model BPB wykonany jest z blachy stalowej, która pokryta jest emalią wysokiej jakości oraz dodatkowo chroniony  jest anodą magnezową.  Podgrzewacze wolnostojące De Dietrich występują w wersjach o pojemności od 100 do 500 litrów.

Dane Techniczne BPB

podgrzewacz c.w.u. BPB De Dietrich

 

Dodatkowo w wersjach pakietowych z kotłami gazowymi występują podgrzewacze typu SR, które są podgrzewaczami stojącymi i okrągłymi ze wszystkimi przyłączami. Ciśnieniowy zbiornik podgrzewacza wykonany jest z blachy stalowej pokrytej warstwą specjalistycznej emalii ceramicznej, która poprzez szklistą powłokę chroni podgrzewacz przed korozją i jednocześnie gwarantuje jakość podgrzewanej wody użytkowej.

Dane Techniczne SR

Warstwowy zasobnik c.w.u. typu SW 100 przeznaczony jest do współpracy z dwufunkcyjnym kotłem. Pobór wody z góry zbiornika powoduję, że czas oczekiwania na ciepła wodę użytkową jest bardzo krótki oraz duża ilość podgrzanej wody jest do dyspozycji. 3-stopniowa wydajna pompa obiegowa pozwala na użycie zasobnik z kotłem dwufunkcyjnym o różnej mocy. Dzięki warstwowemu ułożeniu wody w zasobniku, małe pobory wody nie uruchamiają kotła co w konsekwencji wydłuża jego żywotność  i jednocześnie pozwala zmniejszyć zużycie gazu.

Dane Techniczne SW

 

Podgrzewacze do natychmiastowego podgrzewania cieplej wody użytkowej z techniki komercyjnej z wstępnym podgrzaniem wody przez instalację solarną lub pompę ciepła. Charakteryzują się niskim zużyciem energii elektrycznej i optymalizacją kondensacji.

Zapoznaj się ze szczegółami podgrzewaczy.

Podgrzewacze c.w.u Bongioann

W kategorii podgrzewczy c.w.u. Bongioanni ma do zaoferowania wymienniki c.w.u. i zasobniki c.w.u.

Typ B100 i STyp SB

Wymienniki stojące typu B i S występują w wersji stalowej z pojedynczą wężownicą. Wykonane są ze stalowej blachy, która pokryta jest wysokotemperaturową emalią ceramiczną, która ma na celu chronić wymiennik przed korozją. Dodatkowo urządzenia wyposażone są w anodę magnezową. Zewnętrzna obudowa wymienników wykonana została ze stalowej blachy , która pokryta jest proszkowaną farbą  i tworzywem sztucznym, z którego wykonane są pokrywy zbiornika. Obudowa zewnętrzna dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych: białym, niebieskim i czerwonym.

Dane Techniczne Wymienników c.w.u. typu B100 Dane Techniczne Wymienników c.w.u. typu S

Bongioanni zasobnik c.w.u.

 

Stojące zasobniki c.w.u. Bongioanni wykonane są ze blachy stalowej pokrytej wysokotemperaturową emalią ceramiczną, która poprzez szklistą powłokę chroni zasobnik przed korozją. Przeznaczone są do podgrzewania i przechowywania ciepłej wody użytkowej. Zasobniki posiadają przyłącza boczne. Przeznaczone są do współpracy z niskotemperaturowymi kotłami wodnymi dowolnego typu bądź z innymi źródłami zasilania. Przystosowany jest również do podłączenia grzałki elektrycznej.

Dane Techniczne Zasobników c.w.u. typu SB

Bongioanni wyminnik c.w.u.

 

Podgrzewacze c.w.u. Vitocell

Ze względu na fakt, iż wewnętrzna powierzchnia podgrzewacza odgrywa decydującą rolę w kwestii higieny podgrzewanej wody użytkowej, firma Viessmann postawiła na koncepcje zapewnienia najwyższej jakości opartej na:

  • emaliowanej powłoce Ceraprotect, która dla podgrzewaczy z serii Vitocell 100 stanowi stała ochronę przed korozją oraz
  • stali nierdzewnej, która spełnia wszystkie wymogi higieniczne w przypadku podgrzewaczy z serii Vitocell 300.

Zasobniki c.w.u. Vitocell można ustawić pod lub obok kotła. Występują również w wersji wolnostojącej lub w wersji poziomej.  Są również modele, które podczas podgrzewu wykorzystają oddzielne wężownice grzewcze, podłączane bezpośrednio do instalacji solarnej. Dzięki temu wykorzystywane jest ekonomiczne rozwiązanie do podgrzewu woda w połączeniu z kolektorami słonecznymi i kotłem grzewczym. Modele zasobników o pojemności od 120 do 2000 litrów. Viessmann również w swojej ofercie podgrzewaczy ma zasobniki buforowe, które przechowują jest aktualnie niepotrzebne nadwyżki energii wyprodukowanej w wytwornicach ciepła (kotłach grzewczych, pompach ciepła, modułach kogeneracyjnych, modułach mikrokogeneracyjnych, systemach solarnych). Nadwyżka w razie zapotrzebowania, oddawana jest  z powrotem do systemu grzewczego.

Dane Techniczne