Pompa Ciepła

Pompy ciepła są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy myślą o zaoszczędzeniu na kosztach ogrzewania, a jednocześnie cenią sobie ekologiczne podejście do wytwarzania ciepła. Pompa ciepła pozwala uniezależnić się od paliw ze źródeł kopalnych i dzięki temu zmniejsza emisję CO2.

Pompy ciepła De Dietrich

Seria Alezio Evolution AWHPSeria HPI EvolutionSeria BEPCSeria Kaliko
Pompa ciepła Alezio Evolution AWHP to pompa powietrze-woda.  Inverter składa się z zespołu zewnętrznego i modułu wewnętrznego MIV-3. W przypadku modelu Alezio Evolution AWHP V200 inverter składa się z zespołu zewnętrznego i modułu wewnętrznego MIV-4…V200 i podgrzewacza c.w.u. o pojemności 180 litrów. Jednofazowe zasilanie elektryczne pompy w modelach MR lub w przypadku modeli TR zasilanie trójfazowe. Pompa pracuje nawet do -20 °C.

Dane Techniczne Alezio Evolution AWHP Dane Techniczne Alezio Evolution AWHP V200

Seria pomp ciepła HPI Evolution to pompy powietrze-woda, odwracalne przy ogrzewaniu lub chłodzeniu podłogowym. Jednofazowe zasilanie elektryczne pompy w modelach MR lub trójfazowe w przypadku modeli TR. Pompa pracuje nawet do -20 °C. Posiada szeroki zakres mocy od 4 do 27 kW. Istnieje możliwość pracy w układzie chłodzenia z wentylokonwektorami.

Dane Techniczne HPI Evolution

Seria BEPC De Dietrich to dwufunkcyjny podgrzewacz ciepłej wody użytkowej przeznaczony do podłączenia do pompy ciepła.  Zasobnik wykonany jest z emaliowanej blachy stalowej, który dodatkowo chroniony jest anodą magnezową przed korozją. BEPC to podgrzewacz gwarantujący zoptymalizowane sterowanie i ładowanie ciepłej wody użytkowej.

Dane Techniczne BEPC 300

Kaliko TWH  to termodynamiczny podgrzewacz wody, który wykorzystuje powietrze w pomieszczeniu lub z zewnątrz. Przeznaczony jest do ustawienia na podłodze i podłączenia powietrza wyciągowego za pośrednictwem zintegrowanej wentylacji mechanicznej.  Pozwala na podgrzania ciepłej wody użytkowej do 65 °C poprzez pompę ciepła.

Kaliko ETWH Kaliko Split Kaliko TWH 200 EV Kaliko TWH

Pompy ciepła Bongioanni

Pompy ciepła Bongioanni woda-powietrze przeznaczone są do współpracy z dodatkowymi źródłami ciepła. Występują w dwóch wersjach: z jedną lub dwiema wężownicami. Wewnętrzna wężownica pozwala na podłączenie dodatkowego źródła ciepła. Natomiast na zewnątrz zbiornika umieszona jest wężownica z czynnikiem chłodzącym. Pompy ciepła Bongioanni charakteryzują się wysoką wydajnością i małymi stratami ciepła dzięki zastosowanej izolacji termicznej.

Dane Techniczne OB-HP-DUO Dane Techniczne OB-HP

 

Pompy ciepła Viessmann Seria Vitocal

Viessmann oferuje serię pomp ciepła Vitocal , które mogą korzystać z różnych źródeł energii:

  • powietrza
  • gruntu
  • woda
  • ciepło odpadowe.

Pompy ciepła Vitocal solanka/woda wykorzystują grunt jako pierwotne źródło energii, z wykorzystaniem kolektorów lub sond gruntowych.

W przypadku gdy źródłem ciepła jest woda, wykorzystywane są pompy ciepła woda/woda, które wykorzystują powietrze zewnętrzne i powietrze usuwane jako pierwotne źródło energii.

Natomiast pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej przejmują funkcję podgrzewu wody użytkowej przez wykorzystanie ciepłego powietrza w pomieszczeniu

W celu uzyskania szczegółowych danych technicznych i oferty handlowej prosimy o kontakt z Biurem Sprzedaży